Ošetrovateľská a zdravotná starostlivosť

Ošetrovateľská starostlivosť

(1) Zariadenie uvedené v § 35, 36, 38 a 39 / zariadenie pre seniorov, zariadenie opatrovateľskej služby, domov sociálnych služieb, špecializované zariadenie/ môže okrem poskytovania sociálnych služieb podľa tohto zákona poskytovať zdravotnú starostlivosť v rozsahu ošetrovateľskej starostlivosti podľa osobitného predpisu./ zákon č. 578/2004 T.z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov./

(2) Výber zdravotných výkonov z katalógu zdravotných výkonov, ktoré v zariadeniach vykonávajú zamestnanci zariadenia uvedeného v odseku 1 spĺňajúci podmienky na výkon zdravotníckeho povolania, ustanovila vyhláška MZ SR č. 109/2009 Z.z.

Zdravotná starostlivosť

Je zabezpečená lekármi navštevujúcimi naše zariadenie na základe zmluvy medzi lekárom a prijímateľom sociálnej služby. Naše zariadenie pravidelne navštevujú – praktický lekár /3xtýždenne/ a psychiater /1x týždenne/.
Ďalšie odborné vyšetrenia prijímateľov sociálnej služby zabezpečujeme prevozom sanitkou s poskytnutím sprievodu a v spolupráci s rodinnými príslušníkmi prijímateľa sociálnej služby. Zamestnanci dbajú na dodržiavanie liečebných postupov, zabezpečujú predpisovanie a donášku liekov a zabezpečujú zdravotné pomôcky.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie